آموزش انواع پوزیشن ها و رابطه های جنسی

سایت تخصصی آموزشهای زناشویی و روابط جنسی (سکس)

همانطور که می دانید یکی از فاکتورهای مهم در روابط زن و مرد ، رابطه جنسی است . از آن جایی که رابطه جنسی از اهمیت بسیاری برخوردار است می تواند در حفظ و صمیمت زوجین بسیار تاثیر گذار باشد .

ممکن است پس از مدتی که از زندگی مشترکتان گذشته باشد احساس کنید که رابطه شما سرد شده و یا دیگر تمایلی به رابطه جنسی با همسر خود را ندارید ! چاره چیست ؟ زوجین در این مرحله از زندگی خود چه کاری باید انجام دهند ؟ آیا این مشکل حل شدنی است ؟

نگران نباشید سردی و بی میلی به رابطه جنسی با پیشگیری روش های مختلف حل شدنی است . اگر می خواهید رابطه جنسی شما رضایت بخش باشد در ابتدا بهتر است نقاط تحریک خود و همسرتان را شناخته و همچنین مدل های مختلف رابطه جنسی را نیز امتحان کنید .

تاثیر پوزیشن های رابطه جنسی در زندگی زناشویی

همانطور که گفتیم رابطه جنسی یکی از فاکتورهای مهم برای خوشبختی در زندگی زناشویی می باشد که باید به گونه ای انجام شود که شما و همسرتان در روز از آن چیزهای جدید یاد گرفته و برای انجام دوباره آن تمایل داشته باشید .

رابطه جنسی زمان برای زن و مرد لذت بخش خواهد بود که آن ها موقعیت های مختلف جنسی را امتحان کرده باشند و هر بار برای یک تجربه جدید هیجان داشته باشند . لازم است بدانید که رابطه جنسی مانند یک ورزش یا هنر می باشد که احساس لذتی که زوجین از انجام آن می برند ، ارزش انرژی و تلاشی که برای آن می گذارد را دارد .

از جمله روش های تازه کردن رابطه جنسی ، نزدیکی و دخول می باشد ، در نتیجه سعی کنید از روش و پوزیشن های مختلف سکس استفاده کنید تا رابطه جنسی تان تکراری نشود . آیا از مزایا و اهمیت روابط جنسی آگاهی دارید ؟

در واقع رابطه جنسی یکی از نشانه های سلامت زوجین بوده است که می تواند در کاهش استرس افراد نیز موثر باشد . نکته مهم این است که باید هر از گاه باید در رابطه جنسی خود تغییر ایجاد کرده و از پوزیشن های مختلف استفاده کنید .
 
تاریخچه


راهنما‌های آمیزش جنسی معمولا راهنماهایی برای روش های آمیزش جنسی ارائه می‌دهند.این راهنماها تاریخچه بسیار کهنی دارند.در عصر یونانی-رومی یک راهنمای آمیزش توسط فیلینیس نگاشته شد که احتمالاتی مبتنی بر این مطرح است که او یک روسپی درباری(Courtesan) در عصر هلنیستی (قرن ۱ تا ۳ پیش از میلاد) بوده است. کتاب کاما سوترا از واتسیایانا(فیلسوف هندی) که معتقدند میان قرون یک تا شش، نگاشته شده به بدنامی میان راهنماهای آمیزش جنسی شهرت دارد. تفاوت در میان روش های آمیزش جنسی منجر به تفاوت میان ژرفا و زاویهٔ دخول می‌‌گردد.تلاش های زیادی صورت گرفته تا روش های آمیزش جنسی دسته بندی شوند. آلفرد کینزی شش موقعیت بدوی آمیزش را دسته بندی کرد.از اولین متون زمان قرون وسطی در اروپا می‌توان به Speculum al foderi اشاره کرد که بعضا به نام های "آینهٔ جماع" یا "آینه‌ای برای سپوزندگان" شناخته می‌شود. این متن در قرن پانزدهم به زبان کاتالان نگاشته شده و در ۱۹۷۰ کشف شده است. [۲][۳]
 
پوزیشن های مختلف در روابط جنسی

همانطور که گفتیم استفاده از روش های مختلف روابط جنسی نه تنها صمیمت میان زوجین را بیشتر می کند بلکه باعث می شود زوجین تمایل بیشتری به انجام رابطه جنسی داشته باشند برخی زوجین از مدل های مختلف پوزیشن برای رابطه دهانی نیز استفاده می کنند . در ادامه برخی از مدل های مختلف سکس را بیان خواهیم کرد :

 

رابطه جنسی همراه با بالش

در این پوزیشن زن به پشت خوابیده و یک عدد بالشت در زیر باسنش گذاشته می شود ، سپس مرد باید آلت تناسلی خود را از بالا به داخل واژن زن فرو کند . در این روش زن و مرد موازی یکدیگر قرار گرفته و برای هر دو طرف تحریک بسیار بالایی دارد .


روش داگ استایل و یا سگی

در پوزیشن داگ استایل زن باید به شکلی قرار بگیرد که دست ها و زانوهایش روی یک سطح صاف مانند زمین باشد و مرد در پشت او قرار بگیرد . روش سگی برای مرد و زن تحریک بالایی داشته و بهترین روش برای به ارگاسم رسیدن زنان می باشد .​

 

روش نیلوفر و یا لوتوس ( lotus )

در پوزیشن لوتوس مرد به صورت چهار زانو نشسته و زن از روبرو روی پاهای مرد می نشیند و باید با پاها و بازوهای خود مرد را بغل کند . پس از بغل کردن زن آلت تناسلی مرد باید وارد واژن شود ، در این روش بسیار لذت بخش خواهد بود زیرا باعث تنگی واژن زن خواهد شد .

 

پوزیشن نود درجه

در این روش زن باید در یک سطح صاف به پشت دراز کشیده و زانوهای خود را خم کند ، مرد نیز به پهلو قرار بگیرد به طوریکه بدنش از زیر زانوهای زن عبور کند یا بتواند از زانوی زن به عنوان تکیه گاه استفاده کند . در واقع این روش شبیه حرف انگلیسی T بوده که برای مردانی که زود انزالی دارند مناسب می باشد .

 

روش مقابل هم

در این روش زن باید روی یک سطح صاف به پشت بخوابد و پاهای خود را بالا برده و از هم باز کند و مرد نیز بین پاهای او قرار بگیرد . پوزیشن مقابل هم برای مردان تحریک زیادی ایجاد کرده و در نتیجه برای مردانی که دچار زودانزالی و زنانی که دیر به ارگاسم می رسند بسیار مناسب است .


پوزیشن دختر کابوی

در این روش مرد باید در یک سطح صاف به پشت بخوابد و زن در روی بدن او قرار گیرد به طوریکه صورت آن ها در مقابل هم باشد . زن با انجام حرکت چرخشی کمر و یا بالا و پایین شدن می تواند تحریک را انجام دهد ، لازم است بدانید که این روش برای زنان تحریک زیادی ایجاد می کند زیرا آلت تناسلی به طور کامل وارد واژن خواهد شد .

 
روش اسپونینگ و یا قاشقی ( spooning )

در این پوزیشن زن و مرد هر دو باید به یک پهلو ، پهلو راست و یا چپ قرار گرفته و زن ران های خود را کمی به داخل شکم ببرد و مرد آلت تناسلی خود را در واژن زن قرار دهد . پوزیشن اسپونینگ برای زنان نیز بسیار تحریک آمیز است زیرا مرد می تواند همزمان کلیتوریس را تحریک کرده و زن سریع تر به ارگاسم برسد .

 
روش پاها به سمت بالا یا گاوآهن

در این پوزیشن زن باید در یک سطح صاف بخوابد و پاهای خود را کمی به سمت بالا بیاورد و مرد آلت تناسلی خود را وارد واژن کند . در این حالت زن می تواند برای استراحت پاهای خود را روی شانه های مرد قرار دهد .


روش خرچنگی

در پوزیشن خرچنگی ، مرد باید روی یک سطح صاف به پشت بخوابد و زن نیز از پشت روی آلت تناسلی او بنشیند و ران هایش باید طوری باشد که روی ران های مرد قرار بگیرد . در این حالت مرد نیز می تواند سینه ها و یا کلیتوریس زن را با ماساژ دادن تحریک کند .

 

روش اسپات ( spot )

در این پوزیشن زن روی یک سطح صاف خوابیده به طوریکه واژن او روبرو آلت تناسلی مرد قرار بگیرد ، زن باید پاهای خود را به صورت ضربدری روی شانه های مرد قرار دهد . پوزیشن  اسپات به دلیل تنگی واژن زن به شدت باعث تحریک جنسی زوجین خواهد شد .

 

روش ستونی

در این پوزیشن مرد به پشت خوابیده و یکی از پاهای او دراز است و دیگری را باید خم کند ، زن نیز باید روی پاهای او بنشیند و می تواند از پای خم شده به عنوان تکیه گاه نیز استفاده کند .

 

پوزیشن پروانه

یکی دیگر از مدل های سکس پوزیشن پروانه است، در این روش زن به پشت بر روی میز یا تخت دراز کشیده طوری که لگن او به سمت بیرون تخت باشد، سپس مرد رو به روی وی پایین تخت یا میز به طور ایستاده قرار گرفته و پاهای زن را به دور کمر خود حلقه می کند.

 روش‌های آمیزش جنسی که معمولا از آن‌ها با عنوان پوزیشنِ سکس (به انگلیسی: ******* position) یاد می‌شود، روش‌های هستند که افراد برای انجام معاشقه و سایر فعالیت‌های جنسی استفاده می‌کنند. روش‌های آمیزش جنسی معمولا بر اساس موقعیتی که طرفین درگیر در رابطه جنسی اتخاذ می‌کنند، توصیف می‌شوند. روش‌های آمیزش جنسی لزوما به دخول منتهی نمی‌شوند.

سه دسته اصلی برای معاشقه‌های جنسی درنظر گرفته شده‌است که عبارت‌اند از آمیزش واژنی، آمیزش مقعدی و آمیزش دهانی.[۱] فعالیت‌های جنسی همچنین سایر مواردی که موجب تحریک اندام تناسلی می‌شوند را نیز شامل می‌شود. مقعدلیسی، خودارضایی یک یا دوطرفه، که می‌تواند شامل مالیدن یا دخول با کمک انگشتان دست یا اسباب‌بازی‌های جنسی مانند دیلدو شود، از جمله این فعالیت‌ها هستند. روش‌های بسیار زیادی برای انجام یک رابطه جنسی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها می‌تواند اعمال جنسی متنوعی را شامل شود.


روش‌های همراه با دخول

این دسته از روش‌های آمیزش، مواردی را دربر می‌گیرند که در آنها آلت تناسلی مرد یا جسمی شبیه به آن[a] (مثل دیلدو و سایر وسایل مانند آن) وار واژن، مقعد یا دهان شریک جنسی می‌شود.
دخول رو در رو
نوشتار(های) وابسته: قرارگیری مردرو و شیوه سگی
روش رو در رو (میشنری): متداول‌ترین روش آمیزش
روش رو در رو (میشنری) با قرارگیری پاهای زن روی شانه مرد

این روش، یکی از معمول‌ترین، طبیعی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین[۴] روش‌های آمیزش است که بسیاری آن را انجام می‌دهند و بدین صورت است که زن به پشت خوابیده و به‌صورت تاق‌باز در زیر قرار گرفته و پاهای خود را به اندازه‌ای که احساس راحتی کند باز می‌کند و مرد در میان پاهای زن قرار گرفته و عمل دخول را انجام می‌دهد. این حالت یکی از راحت‌ترین حالت آمیزش است و به‌علت افقی قرار گرفتن مهبل یا بدن زن و جهت آلت مرد ورود و خروج به آسانی انجام می‌گیرد و دخول کامل است و جهت کامل‌تر داخل‌شدن آلت مرد پاهای خم‌شدهٔ زن بر روی شکم تا می‌شود در این‌صورت آلت زن کاملاً در معرض دید مرد قرار می‌گیرد و تماس آلت مرد با دیواره مهبل نیز تأمین می‌شود ضمناً مرد از روبه‌رو به سینه‌ها و صورت و بدن زن جهت تحریک بیشتر دسترسی کامل دارد.[۵] روش یاد شده پذیرفته‌ترین روش در آدمیان است.

در این حالت بهتر است که هر از چند گاهی مرد، تمام بدن خود را با بدن زن تماس بدهد، ولی در این میان توجه لازم به توانایی جسمی زن داشته باشد که باعث فشار و تنگی نفس زن نشود. در صورتی که مرد دو دست خود را به صورت عمودی در طرفین سینهٔ زن روی زمین قرار دهد که وزن بدن را تحمل کند، فعالیت جنسی از کیفیت بهتری برخوردار می‌شود به این علت که زن آزادی عمل و امکان تحرک بیشتری داشته و البته حس لامسه زن هم به دلیل تماس قسمت‌های بالای قسمت زنانگی با بدن مرد تحریک می‌شود و همچنین تنگی نفس در زن به وجود نمی‌آید.
فعالیت‌های جانبی

یکی از بهترین کارهای جانبی در این نوع آمیزش نوازش کردن و بوسیدن زن است. زن نیز می‌تواند با نشان دادن علاقه به نوازش شدن و به بوسیده شدن و کمک به حرکات بالا و پایین مرد و کشیدن نفس‌های عمیق و با احساس، مرد را تحریک کند. میزان لذت جنسی در این وضعیت ۷۰٪ برای مرد و ۳۰٪ برای زن است.
دوران بارداری

برای دوران بارداری می‌توان از این روش استفاده کرد ولی باید توجه داشت که برای جلوگیری از وارد شدن فشار به شکم و بچه، پاهای زن نباید زیاد باز شوند یا بالا برده شوند و همچنین بهترین حالت این هست که پاهای زن به صورت باز بر روی ران‌های مرد قرار گیرد و مرد به صورت نشسته که پاهایش در اطراف زن قرار دارد یا به صورت ایستاده در صورتی که زن در لبه تخت دراز کشیده‌است، عمل دخول را انجام دهد.
روش‌های کناری
روش پهلو به پهلو

به این روش آمیزش، اصطلاحاً پهلو به پهلو نیز گفته می‌شود. در این حالت هم مرد و هم زن به پهلو خوابیده و عمل دخول را انجام می‌دهند. البته می‌شود حالت اول را به این حالت پیوند زد، یعنی به همان صورت که مرد روی زن قرار گرفته بود دوتایی به پهلو بخوابند.

در مورد نحوهٔ قرار گرفتن دست و پاها، بهتر است که آن را به‌عهدهٔ زن گذاشته تا به هر صورتی که راحت‌تر است، آن‌گونه انتخاب کند. در این حالت از آنجایی که اکثر نقاط بدن مرد و زن با یکدیگر در تماس خواهند بود، لذت بیشتری عاید طرفین می‌شود. این حالت از آنجا که زن متحمل فشار زیادی نمی‌شود و آزادی عمل مناسبتری دارا خواهد بود، در بین خانم‌ها طرفداران زیادی دارد. همچنین این روش یکی از روش‌های مناسب برای دوران بارداری است.
موارد تکمیلی روش

در این روش به‌علت کم‌شدن حرکت بدن در زن و مرد برای بهبود بخشیدن به کیفیت آمیزش جنسی نوازش، بوسه و مالش بدن زوج مقابل پیشنهاد می‌شود و مرد در موارد تکمیلی روش، می‌تواند گردن و لاله گوش زن را ببوسد و با دست آزاد ماساژ سینهٔ زن را انجام دهد و زن با دست آزاد خود می‌تواند باسن و ران مرد را نوازش کند.
روش دخول از پشت
دخول واژنی با روش آمیزش شیوه قاشقی
دخول واژنی با روش آمیزش سگی

این روش از جمله حالات طبیعی و رایج است و اصولاً در تمام حیوانات و پستانداران این حالت دیده می‌شود در این روش زن روی شکم دراز می‌کشد و سپس پاها را روی شکم جمع می‌کند و باسن در این صورت کمی بالاتر قرار می‌گیرد و مرد از پشت در حالت نشسته یا ایستاده دخول می‌کند. در این حالت شکم مرد کاملاً با باسن زن تماس پیدا می‌کند، ولی به علت قرار گرفتن باسن زن بین مرد و زن دخول کامل ممکن نیست[۶]

این روش را معمولاً برای رفع خستگی بدنی در حین آمیزش پیشنهاد می‌کنند. به علت اینکه زن کنترلی در انجام فعالیت جنسی ندارد برای افزایش لذت جنسی برای زن، حرکت‌های مکمل مانند در آغوش گرفتن زن، بوسیدن، نوازش کردن، مالش سینه‌ها، مالش کلیتوریس توسط مرد یا خودزن پیشنهاد می‌شود.

برای استفاده از این روش در زمان بارداری زن باید کف زمین خم شده و تمام قسمت‌های سینه و دستان خود را روی زمین بگذارد به‌طوری‌که هیچ فشاری بر شکمش وارد نشود. در این حالت بهتر است چند بالش نرم در زیر شکم و سینه زن قرار گیرد تا فشار کمتری بر زن وارد شود. در این روش مرد توانایی ورود و خروج کنترل شده آلتش را دارد.
آسیب‌ها

این روش از جمله روش‌های کم آسیب آمیزش جنسی است ولی باید به این نکته توجه کرد که در صورتی که زاویه بدن مرد بالاتر یا پایین‌تر از زن قرار گیرد احتمال ورود هوا به درون مهبل و ایجاد لخته خون و عوارض حاصل از حرکت لخته خون در بدن زن وجود دارد.
بهترین حالت در این روش

بهترین حالت از نظر آزادی عمل برای مرد و کیفیت رابطه جنسی برای زن به نحوی است که زن بر روی لبه تخت یا سطح بلند نرمی مانند دسته مبل یا لبه میز دراز بکشد به نحوی که بر روی پا ایستاده و شکمش بر روی سطح نرمی قرار گیردو مرد به صورت ایستاده عمل دخول را انجام دهد.
روش زن سوارکار
نوشتار(های) وابسته: زن روی مرد
در این حالت زن باقرار گرفتن روی مرد همانند یک سوارکار، بر روی آلت مرد سوار می‌شود.

در این روش مرد به پشت حالت تاق باز دراز کشیده و زن بر رو قرار گرفته و آلت مرد را در مهبل وارد می‌کند در این حالت زن می‌تواند روی مرد دراز بکشد در این صورت طرفین به بیشتر نقاط بدن یکدیگر دسترسی دارند و در حالت دیگر زن در حالی که پاهایش در طرفین مرد قرار دارد بر روی او می‌نشیند و حرکات افقی یا عمودی انجام می‌دهد در این حالت کلیتوریس کاملاً با اطراف آلت مردانه تماس دارد و این حالت در مواقعی انجام می‌گیرد که به دلایلی مرد قادر به انجام حرکات بدنی نباشد یا برای وی مضر باشد.[۵] برای مثال در مواقعی که مرد دچار کمر درد است این روش خیلی مفید است. این روش‌ها برای خانم‌هایی که جثه بسیار کوچکتری از شریک جنسی خود دارند نیز بسیار مناسب هستند.
درچه مواردی این روش مناسب نیست

باید توجه داشت این روش به علت اینکه آلت مرد به‌طور کامل در مهبل فرومی‌رود برای موارد زیر پیشنهاد نمی‌گردد:

    برای شب زفاف یا زن‌هایی که برای بار اول آمیزش دارند
    زن‌های حامله
    زن‌هایی که جثه بزرگ دارند

مشکلات

به علت اینکه فشار حاصل از وزن زن بر روی آلت مرد زیاد است امکان بروز مشکلات زیر وجود دارد:

    درصورت نشستن سریع زن بر روی آلت مرد امکان شکستن آلت مرد وجود دارد.
    اگر به دلیل هیجانات حاصل از رابطه، این روش به آرامی انجام نشود و زن تمام وزن خود را روی بدن مرد متمرکز کند، باعث پاره شدن مویرگ‌های موجود در قسمت‌های پایینی آلت و مثانه مرد می‌شود که در دراز مدت برای مرد مشکل‌ساز است.
    هنگام آمیزش با زنهایی که جثه بزرگ دارند امکان بروز آسیب‌های فوق برای مرد بیشتر هست.

مزایا

در این نوع آمیزش زن‌ها آزادی عمل بیشتری دارند و عمل حرکت آلت در مهبل را در کنترل خود دارند از طرفی چون زاویه مناسبی دارند این امکان را دارند که آلت مرد را به‌طور کامل داخل مهبل جای دهند. مرد می‌تواند برای ایجاد لذت بیشتر در زن، سینه‌ها و کلیتوریس را به آرامی ماساژ دهد.
حالت ضربدر

این حالت نوعی از حالت از پشت به پهلو با این فرق که وقتی مرد به حالت نشسته در میان پاهای زن که به پهلو دراز کشیده قرار گرفت زن و مرد هر دو پاها را به جای اینکه جمع کنند دراز می‌کنند در این حالت زن و مرد در هم رفته‌اند یک پای مرد در مقابل و پای دیگر در پشت زن به موازات بدن زن قرار دارد و پاهای زن نیز همچنین طرفین با کشیدن پاهای هم می‌توانند حرکات دخول را انجام دهند و در این حالت دخول عمقی است و نمی‌بایست حرکات ناگهانی و ضربه‌ای انجام گیرد زیرا برای زن ایجاد ناراحتی و درد در ناحیه تخمدان می‌کند.[۷]
دخول واژنی به‌صورت نشسته
دخول واژنی به‌صورت ایستاده
روش آمیزش نشسته

این روش جزو روش‌هایی هست که سطح تماس بدن زوج به حداکثر می‌رسد با وجودی که حرکت و هیجان در فعالیت جنسی کاهش می‌یابد لذت جنسی از طریق حس لامسه و حرکات مکمل مانند بوسیدن، نوازش کردن، ماساژ دادن تأمین می‌گردد.
روش ایستاده

این روش برای زوج‌هایی پیشنهاد می‌گردد که مرد توانائی بلند کردن زن را داشته باشد و معمولاً به علت فشاری که بر مرد وارد می‌گردد و همچنین دلهره زن از واژگونی جنبه نمایشی و ایجاد تنوع دارد و لذت چندانی به نسبت روش‌های دیگر ندارد و برای بهبود کیفیت در این روش نشستن زن بر روی میز یا سطح بلند پیشنهاد می‌گردد.
دخول مقعدی
روش رو در رو (میشنری) با دخول مقعدی
نوشتار اصلی: آمیزش جنسی مقعدی

آمیزش جنسی مقعدی یا دخول مقعدی نام گونه ای از آمیزش جنسی است که در آن یک آلت مردی یا شبیه آن برآمده وارد مقعد شریک جنسی می‌شود. روش‌های مختلفی برای انجام آمیزش مقعدی وجود دارد که در زیر آمده‌است.

    روش سگی: روشی است که طی آن دخول با بیش‌ترین میزان نفوذ انجام می‌شود که در صورت بلندی بیش از حد آلت وارد شده به مقعد طرف مقابل می‌تواند موجب وارد شدن فشار به خم‌روده فرد شود.
    آمیزش جنسی رو در رو: انجام آمیزش مقعدی در حالت رو در رو از دیگر روش‌های انجام آمیزش مقعدی است.
    شیوه قاشقی: روشی که اصطلاحا به روش ۹۹ نیز شناخته می‌شود حالتی است که در آن موقعیت دو شریک جنسی، همچون دو قاشقِ درهم‌قرارگرفته است.
    شریک جنسی در رو: حالتی است که مرد در زیر و شریک جنسی در زیر قرار می‌گیرد.

روش‌هایی که لزوما شامل دخول نیستند

آمیزش دهانی به تحریک آلت تناسلی با کمک دهان گفته می‌شود. در این روش ممکن است دخول صورت بگیرد و این عمل ممکن است قبل، در حین یا پس از معاشقه انجام شود. همچنین ممکن است به‌صورت همزمان (مانند روش ۶۹) صورت پذیرد یا این‌که تنها یکی از طرفین به این عمل اقدام کند.[۸]
آمیزش دهانی
نوشتار اصلی: آمیزش دهانی
قضیب‌لیسی
قضیب‌لیسی توسط یک زن
نوشتار اصلی: قضیب‌لیسی

قضیب‌لیسی یکی از روش‌های آمیزش دهانی است که طی آن طرف مقابل به تحریک آلت جنسی مرد با دهان می‌پردازد.

    در حالت نشسته
        مرد به پشت دراز کشیده در حالی که شریک جنسی بر روی زانو و در میان پاهای مرد نشسته‌است.
        مرد به پشت دراز کشیده در حالی که شریک جنسی در کنار پاهای مرد نشسته‌است.
        مرد روی نیمکت، صندلی یا تخت نشسته‌است و شریک جنسی در مقابل او زانو زده‌است.

    در حالت ایستاده
        مرد ایستاده‌است در حالی که شریک جنسی در جلوی او زانو زده، نشسته (روی صندلی، نیمکت یا لبه تخت) یا خم‌ شده‌است.
        مرد و شریک جنسی هر دو ایستاده‌اند در حالی که که شریک جنسی به سمت مرد خم شده‌است.
        مرد ایستاده‌است و شریک جنسی طوری بر روی تخت خوابیده‌است که سر او از لبه تخت به سمت عقب آویزان باشد.

    درحالت دراز کشیده
        در حالی که شریک جنسی به پشت دراز کشیده‌است، مرد در موقعیت رودرو و آلت جنسی او در دهان شریک جنسی قرار دارد.
        در حالی که شریک جنسی به پشت دراز کشیده‌است، آلت جنسی مرد در میان پستان‌های شریک جنسی و در دهان او است.

فرج‌لیسی
فرج‌لیسی توسط یک زن
نوشتار اصلی: فرج‌لیسی

یک روش آمیزش جنسی است که طی آن فرج و واژن با دهان مورد تحریک قرار می‌گیرد. برخی از حالت‌های ممکن در این روش عبارت‌اند از:

    زن ایستاده‌است و شریک جنسی در مقابل او نشسته‌است.
    زن بر روی لبه تخت نشته‌است و شریک جنسی در مقابل او زانو زده‌است.
    زن به‌صورت وارونه (بر روی دستانش) ایستاده‌است و شریک جنسی در مقابل او ایستاده‌است.
    زن همانند شیوه سگی روی دست‌ها و پاهایش نشسته‌است و سر شریک جنسی از پشت در میان پاهای او قرار دارد.
    زن همانند روش میشنری به پشت دراز کشیده‌است. شریک جنسی در میان پاهای او نشسته است.

در نتیجه

همانطور که گفتیم یکی از فاکتور های مهم در زندگی زناشویی رابطه جنسی می باشد ، در نتیجه باید توجه بسیاری به آن کرد . استفاده از پوزیشن های مختلف در رابطه جنسی نه تنها سردی میان رابطه را کاهش می دهد بلکه اشتیاق زوجین به سکس را نیز بیشتر خواهد کرد .


اگر بخواهید به مدت زمان ایده آل رابطه جنسی پی ببرید باید بدانید این مدت زمان در بسیاری از زوجین متفاوت است و برخی از آنان رابطه جنسی کوتاه مدت و برخی رابطه جنسی طولانی را مناسب می دانند اما مدت زمان آمیزش ایده آل نباید کوتاه باشد و بهتر است بین 20 تا 30 دقیقه باشد تا لذت جنسی را بالابرد و موجب رضایت زوجین شود.

رابطه دهانی نیز یکی از روش های برقراری یک رابطه جنسی لذت بخش بوده که برای تنوع و افزایش لذت زوجین می توانند آن ها را در پوزیشن های مختلف انجام دهند. برخی پوزیشن ها مثل 69 و مار به نوعی بوده که همزمان زن و مرد می توانند این عمل را برای یکدیگر انجام دهند.

رابطه جنسی اول همیشه برای دختران و گاهی پسران استرس زا است زیرا فرد باکرگی خود را از دست داده و در مواقعی این موضوع با درد همراه است، بنابراین به کارگیری پوزیشن های مناسب برای رابطه اول بسیار مهم است. مناسب ترین پوزیشن ها شامل میسیونری، دختر کابوی، لوتوس و قاشقی می باشد.


سوالات متداول

1- ✔️ به چند طریق می توان رابطه جنسی انجام داد ؟

✔️ در واقع لازم است بدانید که رابطه جنسی تنها به یک روش نبوده و می توان آن را به روش های مختلفی نیز انجام داد که در متن مقاله بیشتر در مورد پوزیشن های جنسی توضیح داده شده است .


2- ✔️ پوزیشن های مختلف در رابطه جنسی چه تاثیری خواهد داشت ؟

✔️ به دلیل تازه تر کردن روابط جنسی و همچنین بهتر کردن روابط زناشویی لازم است زوجین از پوزیشن های مختلفی استفاده کنند که در متن مقاله بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است .


3- ✔️ از انواع پوزیشن های مختلف جنسی چه می دانید ؟

✔️ از جمله پوزیشن های مختلف جنسی می توان به داگ استایل ، سکس با بالشت ، روش مقابل هم و غیره اشاره کرد که در متن مقاله دیگر روش های رابطه جنسی بیان شده است .
منبع
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.